alterfest.pl - Twoja marketingowa oaza w sieci

Dlaczego warto skorzystać z usług informatycznych w przychodni?

Nicole Sawicka 2019-05-03 0 komentarzy
Wpis

Warto wyobrazić sobie przeciętną, miejską, osiedlową przychodnię. Przyjmują w niej lekarze rodzinni, a także dziecięcy, można pobrać krew czy oddać próbkę moczu do badań. Poza tym działa kilka gabinetów lekarzy-specjalistów, do których ustawiają się długie kolejki pacjentów potrzebujących konsultacji, skierowania na dalsze badania, po prostu pomocy w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Schemat postępowania jest podobny w prywatnych placówkach.

Jakie korzyści dają więc usługi informatyczne dla przychodni? Odpowiedź nasuwa się sama. W końcu czasy, w których pacjentów można było „wpisać do zeszytu”, a do przechowywania wrażliwych danych podchodzić w – delikatnie mówiąc – lekceważący sposób, minęły bezpowrotnie.

Wprowadzanie nowoczesnych systemów IT jest gwarancją usprawnienia obsługi pacjentów. Optymalnie dobrane godziny wizyt, rezerwowanie terminów przez Internet (zamiast ciągłych telefonów do rejestracji), przepływ informacji pomiędzy pacjentami, lekarzami i pracownikami administracyjnymi – to tylko część najważniejszych korzyści płynących z postawienia na nowoczesne technologie informatyczne oferowane przez firmę informatykamedyczna.pl.

Przychodnia unowocześniona pod kątem wykorzystania najnowszych technologii jest w stanie przyjmować większą liczbę pacjentów, a ich zadowolenie z poziomu obsługi rośnie. Poza tym, jeśli lekarze mają do dyspozycji nowoczesne komputery i inny, sprawnie działający sprzęt, a także wiedzą, jak najefektywniej wykorzystywać możliwości Internetu, mogą wydajniej rozwiązywać mniejsze i większe problemy zdrowotne pacjentów. Wreszcie optymalizacja procesów w przychodni oznacza mniejsze wydatki względem standardowych (przestarzałych) metod.

Skomentuj wpis