alterfest.pl - Twoja marketingowa oaza w sieci

Popularny fa page na Facebooku

Laura Sadowska 2018-12-21 0 komentarzy
Wpis

Jeszcze kilkanaście lat temu nikomu nie przyszłoby do głowy, że Facebook stanie się jednym z  głównych narzędzi reklamy firm. Obecnie każde, nawet najmniejsze przedsiębiorstwo posiada własny fan page, który jeśli jest dobrze prowadzony, może przynieść niemały wzrost zysków. Właśnie — jeśli jest dobrze prowadzony. Niestety niewielu właścicieli, szczególnie tych, którzy dopiero raczkują w biznesie lub na FB wie, jak stworzyć fan page na Facebooku, który będzie popularny. Nie da się ukryć, że zależy to od wielu czynników.

Aby profil był popularny, właściciel musi mieć na niego pomysł. Zanim stworzy się profil, ba, zanim usiądzie się do komputera i otworzy stronę startową FB, warto najpierw usiąść wygodnie w fotelu i odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  1. Dla kogo tworzymy profil?
  2. Na jakim kliencie nam zależy?
  3. Z kim chcemy się komunikować?
  4. Po co tworzymy profil? Czego od niego oczekujemy?
  5. Jakie materiały chcemy umieszczać na fan page — bardziej rozrywkowe, czy ściśle związane z działalnością firmy?

Odpowiadając na samym początku na powyższe pytania, właściciel jest w stanie odpowiednio dobrać nie tylko kategorię, ale od samego początku skupiać się na założonych celach, nie błądząc po różnych ścieżkach. 

Trzeba podkreślić, że powyższe założenia to tylko kropla w morzu. Założenie fun page, a jego prowadzenie to dwie różne sprawy. Osoby, które nie czują się na siłach powinny poprosić sprawdzoną agencję - e-kjstudio.pl, która poradzi sobie z tematem, ponieważ od lat zajmuje się tematem Facebooka, dzięki czemu zna go, jak nikt inny.

Skomentuj wpis