Kiedy operacja stulejki jest niezbędna?

Kiedy operacja stulejki jest niezbędna?

Schorzenie to polega na nieprawidłowym zwężeniu napletka, przez co nie można go całkowicie (lub w ogóle) zsunąć, przy czym sytuacja taka może mieć miejsce u małych dzieci (stulejka wrodzona) lub wystąpić w późniejszym wieku, na skutek np. infekcji, niektórych chorób, a nawet nieprawidłowej higieny - wówczas mówi się o stulejce nabytej. Czy oba z tych problemów trzeba leczyć? Zdecydowanie tak, stulejki nie można bagatelizować, nie tylko dlatego, że w przypadku dorosłych mężczyzn utrudnia odbywanie stosunków seksualnych lub nawet całkowicie to uniemożliwia. Brak możliwości zsuwania napletka w każdym wieku (pomijając dzieci do 3 lat) może powodować różnego rodzaju infekcje, mające wpływ na działanie dróg moczowych i dających szereg dolegliwości.

Dobra wiadomość jest zaś taka, że operacja stulejkiwykonywana jest właśnie w ramach chirurgii jednego dnia. To prosty, bezpieczny zabieg, w dodatku wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie trzeba obawiać się narkozy. Przeprowadza się go w różnym wieku, a pacjent dochodzi do siebie stosunkowo szybko, choć oczywiście mogą pojawić się takie zjawiska jak nieznaczny ból po zabiegu czy obrzęk. Zabieg przywraca komfort, funkcje seksualne, a także zapobiega groźnym powikłaniom, z jego wykonaniem nie powinno się więc zwlekać. Można to zrobić na NFZ lub, nie chcąc czekać, w prywatnej klinice, opisanej na stronie internetowej dostępnej pod adresem klinikapotocki.com, gdzie procedura ta przeprowadzana jest odpłatnie, u osób w różnym wieku. Na stronie można znaleźć szczegóły na ten temat.

Do dość prostego zabiegu, jakim jest usunięcie stulejki, nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Nie jest też potrzebne przebywanie w szpitalu - przed i po nim.